MISTRZOSTWA NA PLAŻY – CZYLI DZIEŃ DRUGI

Nie mają szczęścia do pogody uczestnicy tegorocznej edycji ERGO HESTIA CUP. Drugiego dnia regat wiał na tyle słaby wiatr, że nie udało się rozegrać żadnego z zaplanowanych wyścigów. Czekając na decyzje sędziów, zawodnicy integrowali się więc na plaży.

Choć deski i kite’y zostały dziś na lądzie, mimo wszystko w Sopocie emocji sportowych nie brakowało. Zawodnicy rozegrali między sobą turniej w siatkówkę, a także próbowali swoich sił na Skimboardzie. Czekając na wyścigi udało nam się porozmawiać z Martą Hlavaty – trzykrotną Mistrzynią Świata w klasie Formula Windsurfing – jak Marta ocenia tegoroczne regaty? – Jestem po dość długiej przerwie, ale pływa mi się świetnie. Ciesze się, że tu jestem. Same regaty bardzo mi się podobają – kitesurfing jest bardzo efektowną dyscypliną sportu. Ja jestem co prawda dużo bardziej przywiązana do windsurfingu i pewnie nie zamieniłabym go na kite’a, ale te kolorowe latawce pięknie wyglądają na wodzie – opowiadała Marta Hlavaty – Dość dużo dzieje się tutaj na plaży. Przygotowano specjalną scenę, są konkursy. Przyjechało też wiele osób z zagranicy, więc na pewno warto tutaj się pojawić – dodała Marta.

Mimo że pogoda nie zachęcała do odpoczynku na plaży, w Strefie Kibica było dziś bardzo gorąco. Odbyło się mnóstwo konkursów, podobnie jak wczoraj, przy Sopockim Klubie Żeglarskim odbywały się też lekcje windsurfingu. O swoich wrażeniach po pierwszych windsurfingowych próbach opowiadał nam Miłosz, który przyjechał do Sopotu z Osieka – Po raz pierwszy stałem dziś na desce. Bardzo mi się podobało. Na początku, było bardzo trudno, ale jak się jest cierpliwym, to potem jest to bardzo fajna zabawa. Po dzisiejszym dniu chciałbym dalej uczyć się pływać na windsurfingu – powiedział Miłosz.

W klasyfikacji oczywiście bez zmian – w rywalizacji latawców prowadzi Francuz Olivier Dansin, natomiast w klasie Formula Windsurfing na czele tabeli pozostaje Łukasz Grodzicki. Prognozy na kolejne dni napawają optymizmem. Z niecierpliwością czekamy na wiatr i kolejne wyścigi.

YouTube Preview Image

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*